Cryptowall 4.0 Immunizer

Cryptowall Immunizer

Cryptowall 4.0 Immunizer

  • Uodparnia komputery i blokuje próby szyfrowania plików,
  • Zabezpiecza przed ransomware.
Pobierz

DLACZEGO RANSOMWARE JEST TAK GROŹNE?

 

Szyfruje pliki

Ransomware może szyfrować ponad 70 rodzajów plików, takich jak: bazy danych, kopie zapasowe kodów źródłowych, dokumentów i arkuszy kalkulacyjnych, zdjęć i filmów. Najważniejszych danych dla domu i firmy. Napastnicy ukierunkowują złośliwy program na bazy danych, pliki CAD, dane finansowe, np. Cryptolocker był używany  celu wykrywania i szyfrowania ponad 70 różnych plików, takich jak .doc, .img, . av, .src, .cad.. Za odblokowanie plików cyberprzestępcy żądają konkretnej sumy pieniędzy.

 

Rozprzestrzenianie

Ransomware może dostać się do naszego komputera poprzez: SPAM (np. alarmujące e-maile z prośbą o opłacenie zaległej faktury z załącznika trafiające do firm), bezpośredni atak drive‑by‑download (na komputery użytkowników zostaje pobrane szkodliwe oprogramowanie w momencie odwiedzenia przez nich zainfekowanych stron internetowych), instalacje złośliwego oprogramowania przez nieświadomego użytkownika oraz botnety.

 

Kim są ofiary?

Ransomware atakuje nie tylko komputery domowe. Przedsiębiorcy, instytucje finansowe, agencje rządowe i inne organizacje mogą lub już zostały zainfekowane tym zagrożeniem. Takie przypadki niszczenia poufnych lub zastrzeżonych informacji zakłócają codzienną działalność i rzecz jasna przynoszą straty finansowe. Mogą również zaszkodzić reputacji danej firmy lub organizacji.

Szczepionka przeciwko ransomware

Ransomware rozprzestrzenia się za pomocą technik, które nie wymagają interakcji użytkownika, takich jak wykorzystanie błędów w nieaktualnych wtyczkach przeglądarki. Ransomware jest jedną z najbardziej wymagających rodzajów zagrożeń dla firm tworzących zabezpieczenia antywirusowe, które tworzą coraz bardziej agresywne metody heurystyczne, aby zapewnić użytkownikom, że ich dane pozostaną bezpieczne. Firma Bitdefender opracowała szczepionkę, która pozwala użytkownikom uodpornić ich komputery i zablokować próby szyfrowania plików, nawet jeśli już są zarażone CryptoWall’em, jednym z najpotężniejszych klonów złośliwego oprogramowania o nazwie Cryptolocker. Jak zwykle doradzamy użytkownikom, by dodatkowo uruchomili oprogramowanie Internet Security, które chroni również przed innymi zagrożeniami. CryptoWall Immunizer działa tylko w systemach, które mogą zostać zarażoną najnowszą odmianą 4.0.

Pin It