Bitdefender ABC Cyberbezpieczeństwa

W sieci pojawia się coraz więcej zagrożeń, które zagrażają nam zarówno podczas korzystania z komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, czy urządzeń mobilnych.

 

Każdego dnia słyszy się o nowych atakach i rodzajach wirusów, które łamią systemy zabezpieczeń użytkowników domowych, ale także w firmach. Niełatwo jest się połapać czym grozi atak danego typu i co tak naprawdę kryje się za nazwą adware, ransomware, rootkit, czy exploit. Naszą misją jest edukacja internautów w kwestii zagrożeń, które czyhają na nich w sieci i doradzanie im jak się przed nimi bronić.

abc cyberbezpieczeństwa-bitdefender-zagrozenia-w-sieci

Chcielibyśmy zatem rozpocząć cykl edukacyjny Bitdefender z odrobiną humoru o nazwie ABC Cyberbezpieczeństwa i przypomnieć użytkownikom wszystkie najczęściej spotykane zagrożenia w sieci.

Na czym będzie polegać akcja ABC Cyberbezpieczeństwa?

Od poniedziałku do piątku, do końca czerwca, będziemy publikować na naszym twitterze, facebooku Bitdefender Polska oraz na blogu nowe posty prezentujące kolejne litery alfabetu wraz z przypisanym do nich rodzajem zagrożenia. Pierwszym postem, który się pojawi, będzie „A jak Adware”, gdzie wytłumaczymy co to w ogóle jest adware i jakie niebezpieczeństwa się za tym kryją. Napiszemy również o czym należy pamiętać, aby uniknąć przykrych konsekwencji. W zabawie wezmą udział także nasi partnerzy.

Dołącz do nas! Promuj bezpieczeństwo w sieci!

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich do aktywnego uczestnictwa i dołączenia do naszej akcji. Wspólnie możemy szerzyć bezpieczeństwo w sieci i uświadamiać użytkowników o zagrożeniach. Jest to ciekawa akcja społeczna, w której udział może wziąć każdy – zachęcamy do udostępniania naszych wpisów, wysyłania ich znajomym, i dzieleniem się wiedzą w social mediach 😉

Każdy wpis będzie opatrzony hashtagiem #ABCcyberbezpieczenstwa, zatem w ten własnie sposób najłatwiej będzie można odnaleźć wszystkie wpisy w mediach społecznościowych.

 

Jeśli chciałbyś otrzymywać codziennie nowy wpis o zagrożeniu na swoją skrzynkę mailową, wystarczy że zapiszesz się do naszego newslettera: http://newsletter.bitdefender.pl/

 

a jak adware b jak backdoor
c jak cyberprzemoc d jak atak dos

 

 

Ochroń siebie i swoją rodzinę niezawodnym programem antywirusowym Bitdefender Family Pack:

Bądź bezpieczny, bo na to zasługujesz.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Comments

comments

Pin It